Powyższy tytuł może zaskakiwać więc należy od razu wyjaśnić. Komputery poleasingowe bywają lepsze od składaków, nie jest to jednak zasada ogólnie obowiązująca. Oczywistym jest, że przy nieograniczonych środkach można sobie zamówić takiego składaka, któremu żaden inny komputer nie dorówna.
Pisząc zatem, iż komputery poleasingowe są lepsze od składaków mamy na myśli sytuację nie posiadania nieograniczonych środków finansowych i bycia skazanym na wybór pomiędzy komputerem nowym a poleasingowym oraz relację ceny nowego komputera do poleasingowego, o mniej więcej tych samych parametrach. „Bycie skazanym” to jednak demonizowanie i do tego wątku jeszcze wrócimy.
Skąd się biorą komputery poleasingowe?
Komputery poleasingowe pochodzą od firm, które oddały je na sprzedaż po zakończonym leasingu lub w sytuacji jego niespłacenia zostały wystawione na sprzedaż. W obu sytuacjach istotne z punktu widzenia kupującego jest ilość lat użytkowania komputerów poleasingowych i w obu przypadkach informacja ta jest zazwyczaj warta uwagi. Otóż najczęściej komputery poleasingowe mają nie więcej niż rok – są prawie nowe w przypadku niespłaconego leasingu (przykładowo trwać miał rok i w tym czasie ktoś z niego zrezygnował lub firma upadła i jest wyprzedawany) lub mają do dwóch lat – gdy były w rękach dużych korporacji i/lub firm z branży IT. Jest tak, gdyż branża IT zajmująca się zwykle programowaniem, bardzo często zmienia sprzęt komputerowy na nowy, co zupełnie nie jest związane z jego zużyciem, a koniecznością pracowania informatyków na najnowszych rozwiązaniach technologicznych.
Powyższe nie oznacza, że każdy komputer poleasingowy jest okazją, lecz iż można wśród nich znaleźć prawdziwe, warte uwagi perełki.
Jakie są cechy komputerów poleasingowych – czemu bywają „lepsze”?
W tym momencie można pozostawić na boku wszelkie inne komputery poleasingowe i skupić się tylko na tych, które pochodzą właśnie z branży IT. Mają one nierzadko nie więcej niż dwa lata, bo w branży komputerowej są to niemal wieki. Informatycy obsługujący firmy nie są w stanie tworzyć nowoczesnego software’u bazując na dwuletnich blaszakach. Firmy muszą więc co jakiś czas dostarczać im najnowocześniejszy sprzęt (przy okazji wpisując wydatki w koszty). Wynika stąd kilka wniosków, które składają się na potwierdzenie głównego wątku mówiącego o tym, iż komputery poleasingowe bywają „lepsze”. Należą do nich:
- fakt, iż owe dwulatki sprzedawane poleasingowo przez konsorcja w chwili zakupu stanowiły sprzęt najnowszej generacji, zatem gdy ten czas minął nadal przewyższają parametrami większość składaków ze sklepu,
- fakt, iż są to zazwyczaj najbardziej uznane marki, które znane są ze swojej niezawodności,
- oraz już całkiem namacalny fakt mówiący o tym, że dobry komputer poleasingowy można kupić nawet o kilka tysięcy złotych taniej od nowego, podczas gdy oba mają podobne lub te same parametry.
Niebagatelny jest również fakt, iż są one objęte gwarancją tak samo jak komputery nowe. Wracając jednak do cen należy zwrócić jeszcze uwagę na to, że nawet mniej znane czy uznane marki komputerów poleasingowych stanowią okazję, gdyż zawsze są tańsze od komputerów nowych, odpowiadających im parametrami pracy, w tym jednak wypadku… dużo tańsze, do tego stopnia, że wydatek związany z zakupem komputera może przestać być solą w oku i właściwie w nikłym stopniu naruszy miesięczny budżet domowy.
Komputery poleasingowe Legionowo
Z uwagi na powyższe, nasza firma IT Progres z Legionowa od lat dostarcza klientom komputery poleasingowe w dobrych cenach, a jednocześnie staramy się wyszukiwać owe perełki, komputery o znacznej mocy, stosunkowo nowe, w stanie idealnym i nierzadko przewyższające mocą sklepowe składaki. Umożliwiamy zakup bardzo dobrego sprzętu za relatywnie niską cenę. Stale zachęca nas do tego duże zainteresowanie jakim cieszą się wśród naszych klientów komputery poleasingowe.