Laptopy Legionowo

Laptopy Legionowo

Laptopy są nieco bardziej wrażliwe niż komputery stacjonarne. Wynika to z wielu przyczyn, m.in. faktu, iż często są przenoszone (obijane), że prezentują specyficzną technologię bazującą na miniaturyzacji, w końcu, że w przeciwieństwie do w połowie pustych pudel komputerów stacjonarnych ich wnętrze jest pełne i szybciej się przegrzewa. Te i inne czynniki wpływają na skróconą żywotność laptopów.

O ile komputer stacjonarny nieco bardziej zaawansowany użytkownik może naprawić samodzielnie, chociażby zmieniając uszkodzoną część na nową, to awaria laptopa prowadzi najczęściej do konieczności oddania go do serwisu. Nie zawsze przy tym można go naprawić, co stanowi specyfikę tego sprzętu – jest w większym stopniu i z założenia „jednorazowy” niż desktop.

Laptopy najczęstsze usterki i awarie


Wykluczając awarie systemowe i związane z innymi przyczynami tkwiącymi w oprogramowaniu, gdyż są one wspólne dla laptopów i komputerów stacjonarnych, laptopy najczęściej szwankują, gdyż:

  • ujawniają się mikropęknięcia w obudowie BGA i odpowiedzialne są one za niemal 40% wszystkich usterek, a problem głównie dotyczy lutowanych połączeń, które na przestrzeni czasu nie wytrzymują wstrząsów,
  • awarii ulega większość gniazd: USB, zasilania oraz wejścia na słuchawki, co oczywiście skojarzone jest z częstym odłączaniem i podłączaniem kabli, a w komputerach osobistych nie ma to miejsca,
  • na skutek uszkodzeń mechanicznych szwankują matryce – zaledwie 3% wszystkich usterek przypisuje się ich samoistnemu uszkodzeniu,
  • zostały przez nieostrożność zalane płynem – nierzadko da się laptop odratować,
  • następują przepięcia odpowiedzialne aż za 5% usterek,
  • szwankuje bateria – co właściwie nie zależy od sposobu użytkowania, wszystkie baterie po pewnym okresie pracy tracą swoją moc i muszą być regenerowane.

Powyższe wnosi, iż wiele usterek powoduje nieostrożność użytkowników. Wynika stąd, że laptopy niewiele odbiegają jakością i żywotnością od komputerów stacjonarnych, a na ich awarie w dużym stopniu wpływają czynniki losowe.

Laptopy serwis Legionowo


Laptopy naprawiamy od lat i mamy w tym duże doświadczenie. Zawsze staramy się przywrócić komputer do życia i/lub nadać mu nową jakość pracy, gdyż na życzenie klienta, poza usuwaniem usterek zajmujemy się również optymalizacją jego działania.

Staramy się dokonywać napraw jak najszybciej, bo wiemy jak brak komputera może zdezorganizować czas wolny, wpłynąć na pracę, a nawet kontakty osobiste. Dajemy okresową gwarancję na wszystkie czynności związane z naprawą, a także gwarancję producenta na wymieniane podzespoły komputerów. Nasza firma IT Progres w Legionowie czeka na Państwa laptopa, by pomóc mu funkcjonować jak dawniej.